top of page
Siemens Banner.jpg

Türkiye

 • LinkedIn
 • Youtube
 • E-mail

PCB Tasarım ve Analiz

PCB (Baskılı Devre Kartı), küçükten büyüğe, bilgisayardan telekomünikasyondan askeri donanıma kadar farklı alanlardaki hemen hemen tüm cihazlarda uygulanan elektronik ürünlerde oldukça temel bir unsurdur. Basitçe söylemek gerekirse, PCB, elektronik ürünlerin işlevlerinin uygulanmasında önemli bir rol oynar.

Bununla birlikte, bir devre kartı tasarlamak asla kolay bir iş değildir ve katmanlar, bileşenler veya devreler arasındaki birçok bağlantının düzgün bir şekilde ele alınması gerekir. Portföyümüz, PCB'lerin tasarımı ve analizi için ve elektronik sistem tasarımının dijital dönüşümünü sağlamak için dünyanın en çok kullanılan ve güvenilir araçlarından biridir.

 • PADS, mühendisler ve ekipleri tarafından kullanılan ekonomik, güçlü, sezgisel PCB tasarım yazılımıdır. PADS ile elektronik tasarımınızı prototipten üretime, tasarımcı masaüstünden bağlı bir bulut ortamına kadar kullanımı kolay bir ortamda alabilir ve işbirliğinin geleceğini güçlendirebilirsiniz.

 • Xpedition Enterprise, sistem tasarımı tanımından üretim uygulamasına kadar entegrasyon sağlayan, sektörün en yenilikçi PCB tasarım akışıdır. Eşsiz teknolojileri, genel kaliteyi ve kaynak verimliliğini önemli ölçüde artırırken tasarım döngülerini yüzde 50 veya daha fazla azaltabilir.

 • HyperLynx, kart tasarım akışının herhangi bir noktasında PCB mühendislerinin ihtiyaçlarını karşılayan eksiksiz bir analiz ve doğrulama yazılımı paketi sunar. HyperLynx ile daha fazla yenilik, daha hızlı pazara sunma süresi ve daha düşük maliyetler elde edin.

 • PCB'lerdeki yüksek hızlı sinyallerle etkileşen bir stackup, tüm kartın temeli olarak düşünülebilir. PCB tasarım aşamasının başından itibaren bu temeli doğru şekilde oluşturmak, empedans ve kayıp gibi genel kısıtlamaların, kart kalınlığı, iz genişlikleri ve güç dağıtımı gibi gereksinimlerin tasarım sürecinin her aşamasında karşılanmasını sağlamak için hayati önem taşır.

   

  Z-planner Enterprise, PCB stackup planlama ve malzeme seçimi yazılımı olup, tam kontrol sağlar ve en popüler sinyal bütünlüğü yazılımları ile sorunsuz bir şekilde entegre olur. Gerçek dielektrik malzeme verilerini kullanarak doğru kayıp ve empedans hesaplamaları yapmak artık kaçınılmaz hale gelirken, erken malzeme seçimi, prototip ve üretilecek PCB'lerinin aynı şekilde inşa edilmesini sağlar.

   

  Z-planner Enterprise, tasarım akışını optimize ederken, belgelemeyi de sağlayarak, tasarım sürecinin erken aşamalarında stackup gereksinimlerinin tanımlanmasını sağlar. Üretim öncesi sinyal bütünlüğü simülasyonları, tutarlı bir stackup tasarım metodolojisine dayanan en doğru lamine verileriyle yapılır. Z-planner Enterprise ile OEM tasarımcıları ürün özelliklerini doğru bir şekilde iletebilirken, PCB üreticileri üretim için hazır bir stackup'a geçebilirler.

opcenter-overview2-shero-2560x1440.jpg

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin

Konu/Ürün
bottom of page