top of page

Elektronik İçin Dijital Endüstri Çözümleri

Elektronik İçin Dijital Endüstri Çözümleri

PCB (Baskılı Devre Kartı), küçükten büyüğe, bilgisayardan telekomünikasyondan askeri donanıma kadar farklı alanlardaki hemen hemen tüm cihazlarda uygulanan elektronik ürünlerde oldukça temel bir unsurdur.

 

Basitçe söylemek gerekirse, PCB, elektronik ürünlerin işlevlerinin uygulanmasında önemli bir rol oynar. Bununla birlikte, bir devre kartı tasarlamak asla kolay bir iş değildir ve katmanlar, bileşenler veya devreler arasındaki birçok bağlantının düzgün bir şekilde ele alınması gerekir.

 

Portföyümüz, PCB'lerin tasarımı ve analizi için ve elektronik sistem tasarımının dijital dönüşümünü sağlamak için dünyanın en çok kullanılan ve güvenilir araçlarından biridir.

Our solutions are built for the specific needs of individual industries. Based on years of experience understanding key industry requirements, these solutions help companies quickly realise value in their products and processes.

In today's world of highly specialised products, general software solutions fail to meet the needs of fast-moving companies in competitive markets. Extensive software customisation efforts along with complex, time-consuming implementations make it difficult for companies to quickly capitalise on the potential benefits these solutions can offer. Only by working with solutions built for the particular processes and in the specific language of an individual industry can companies leverage these technologies at the speed that today's products demand.

That's why, more than a decade ago, our partner Siemens Digital Industries Software began establishing industry-specific steering groups comprised of forward-thinking customers who are considered leaders in their industries and innovative in their use of our technology. These steering groups focus on business processes unique to their industries, the challenges associated with those processes, and the new concepts that will dramatically improve them.

Regardless of the industry you're in, Siemens' industry-specific solutions and our expertise in electronics manufacturing in a variety of industries, we can help build your digital enterprise with a software solution that's right for you.

Industries

Ürün yaşam döngüsünün her aşamasında güvenlik / görev açısından kritik ekipmanın tasarımı ve desteği hakkında daha iyi kararlar alınmasını sağlamak ve operatörün ve/veya sistemin bakımını yapanın teknik, operasyonel ve ekonomik gereksinimlerini dikkate alan birbirine bağlı analiz yeteneklerini kullanarak riski azaltmak için, daha karmaşık güvenlik ve güvenilirlik çözümlerine ihtiyaç vardır.

Tüm sistemi (veya alt sistemi) modelleyen MADe, nedensellik tabanlı teknikler kullanarak ihtiyacınız olan analizleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştirir. Ayrıca sizi yüzlerce sayfalık rapor hazırlamaktan kurtaran zengin raporlama sağlar.

Siemens Banner.jpg

Türkiye

  • LinkedIn
  • Youtube
  • E-mail

Savunma

Endüstriyel Elk.

Otomotiv

Tüketici Elk.

Uzay ve Uçak

Savunma

Endüstriyel Elektronik

Otomotiv

Tüketici Elektroniği

Uzay ve Uçak

opcenter-overview2-shero-2560x1440.jpg

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin

Konu/Ürün
bottom of page