top of page

Elektronik İçin Dijital Endüstri Çözümleri

PCB Montaj ve Test Süreç Hazırlığı

Siemens Opcenter Süreç Hazırlığı, DFx, proses geliştirme ve PCB montaj operasyonları için test mühendisliği için eksiksiz bir mühendislik çözümüdür. Optimize edilmiş ön uç DFA/DFT analizi, BOM doğrulama, teklif hazırlama, şablon tasarımı, SMT için programlama, test ve inceleme ekipmanı gibi araçlarla PCB montajının verimliliğini ve kalitesini artırır.

Tamamen yapılandırılabilir üretim süreci tanımları ile ODB++, yerel CAD ve BOM dosyalarının içe aktarılmasına dayalı tek bir merkezi mühendislik verisi veritabanıyla, Süreç Hazırlama, ilk önce PCB montajı, testi ve denetimi için otomatik, hatasız kurulumlar ve çıktılar sağlar. zaman, normal sürenin yarısında.

Üretime uygun hale getirilmiş verilerle mühendislik işlerinizi akıcılaştırın.

Data Preparation

Veri Hazırlama işlevi, PCA verileri oluşturmak için çok çeşitli CAD ve CAM veri formatlarını destekler. Özellikler: Karmaşık ürün reçetesi dosya desteği, merkezi bir ana satıcı parça kitaplığı (VPL), test ve inceleme süreçleri, ortak ürün veri modeli ve son derece akıcı, tekrarlanabilir bir iş akışı.

SMT Multi-Vendor Programming
& Part Data Management

SMT programlama, aşağıdakiler dahil tüm desteklenen makine modelleri için merkezi programlamaya izin verir: parça veri modelleri, Sanal Yapışkan Bant, çevrimdışı süreç simülasyonu, otomatik oluşturma seçeneği ve çok satıcılı bir hat.

Inspection Programming

Denetim Programlama işlevini kullanarak, desteklenen platformlarda makineye özel otomatik optik denetim (AOI) ve otomatik optik x-ray denetimi (AXI) çıktı dosyaları merkezi olarak oluşturulabilir.

Test ve inceleme programlamasını desteklemek için DFx analizi sırasında ürün veri modelini optimize eder.

Stencil Design

Şablon Tasarımı işlevi, şablon tasarımını optimize eder, hataları azaltır ve üretici ile şablon tedarikçisi arasındaki inceleme döngüsünü kısaltır.

Diğer Süreç Hazırlama işlevleriyle aynı ortak veri kümelerini kullanır; akıcı, hatasız bir iş akışı sağlamak. Yapıştırma şablonunu oluşturmaya ek olarak, tasarımı ODB++ veya RS-274X Gerber dosyalarına da kaydedecektir.

DFA/DFT Analysis

DFA ve DFT Analizi, tek PCB'lerin ve PCB panellerinin "ilk seferde doğru" montajını ve test edilmesini sağlamak için bir grup üretim ve test odaklı kontrolden oluşur.

BOM Connector

BOM Connector, elektronik üretim için piyasadaki en eksiksiz BOM aracıdır ve BOM verilerini yükleme, hazırlama, temizleme, biçimlendirme, kontrol etme ve karşılaştırma görevlerini büyük ölçüde kolaylaştırır.


BOM Connector, daha doğru teklifleri çok daha hızlı oluşturmanıza yardımcı olur ve gelecekteki projeler için çalışmanızı izlemek ve yeniden kullanmak için güçlü bir veritabanı "arka ucu" sağlar.

Documentation for Manual Assembly, Test & Inspection

Dokümantasyon işlevi, montaj işlemleri için net çalışma talimatları oluşturur. Her bir SMT, THT ve elle montaj sürecini ilgili iş talimatına senkronize ederek üretim süreci hatalarını ortadan kaldırır ve otomatik olarak günceller. Belgeler, salt okunur PDF setleri olarak veya ekranda görüntülenen etkileşimli bir belge olarak çıkarılabilir.

Test Programming

Test Programlama işlevi kullanılarak, desteklenen platformlar için makineye özel ICT ve FPT çıktı dosyaları oluşturulabilir.

İsteğe bağlı fikstür yeniden kullanım özelliği, hangi test problarının değiştirilebileceğini belirleyerek bir PCB'nin yeni revizyonlarında fikstür dosyalarının otomatik analizini gerçekleştirir.

You may be interested in...

White Paper

Valor BOM Connector - Product White Paper

Brochure

DFM for designing better quality PCBs using the Valor Parts Library

Brochure

Optimizing New Product Introductions

Brochure

Complete Engineering Solution for PCB Assembly and Test

Brochure

Steps for ensuring PCB assembly success

Brochure

Virtual parts for optimizing the PCB manufacturing process

Video

VIDEO: Siemens Valor Process Preparation Case Study: Escatec

opcenter-overview2-shero-2560x1440.jpg

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin

Konu/Ürün
Siemens Banner.jpg

Türkiye

  • LinkedIn
  • Youtube
  • E-mail
bottom of page