top of page

Elektronik İçin Dijital Endüstri Çözümleri

Siemens Banner.jpg

Türkiye

 • LinkedIn
 • Youtube
 • E-mail

Bir PCB tasarımı sırasında iki ila üç yeniden dönüş bekliyor musunuz? Respinler kuraldan ziyade istisna olmalıdır!

 

Valor NPI, tasarımınızla eşzamanlı olarak DFM'yi kullanarak üretim sorunlarını tanımlar. Kontroller tasarımcılar tarafından bile çalıştırılabilir ve sorunlu alanları hemen düzeltmelerine izin verir.

Valor NPI

Shortening innovation cycles while improving productivity and product quality in electronics and mechanical manufacturing.

Downstream CAM350 PCB Fabrikasyon Optimizasyonu

CAM350®, PCB üretimini verimli ve etkin bir şekilde yürütmek için doğrulama, optimizasyon ve çıktı üretimi standardıdır. DownStream Technologies PCB  üretim verisi hazırlama çözümünün bir parçasıdır.  


Günümüzün karmaşık PCB tasarımları, çıplak kartların başarılı ve zamanında üretilmesini sağlamak için, PCB üreticisine aktarılmadan önce kapsamlı doğrulama gerektirir. PCB üretimi sırasında ortaya çıkan sorunlar, ürün çizelgelerini büyük ölçüde etkileyebilir, kartların üretimden dönüşlerine neden olabilir, tasarımın bütünlüğünü ve amacını tehlikeye atabilecek tasarım değişiklikleri gerektirebilir. Üretime sunulmadan önce PCB tasarımının incelenmesi, hazırlanması ve onaylanması, verimlilikte önemli bir artış, tasarımın yeniden dönme riskinin azalması ve en önemlisi, daha hızlı ve daha az maliyetle başarılı elektronik ürünler ile sonuçlanacaktır.


CAM350, PCB tasarım araçlarından dışa aktarılan CAM verilerini modellemek ve mühendislik verilerinin başarılı, fiziksel PCB'lere geçişini kolaylaştırmak için 3D üretim verileri görselleştirmesini içeren eksiksiz bir araç paketi sunar. 3D üretim verileri görselleştirmesi, bir tasarımcının üretim verilerinin bitmiş bir PCB'ye nasıl entegre edileceğini ve oluşturulacağını tahmin etmek için PCB'nin sanal bir modelini sağlar. 3D kullanımı, PCB üretim verilerini sorgulamak için daha sağlam bir ortam sağlar, çünkü kullanıcılar bitmiş PCB'nin geleneksel 2D teknolojisine kıyasla katmanlar arasında dahil olmak üzere herhangi bir açıda nasıl görüneceğini keşfedebilir.

CAM350 ile CAD veritabanınızı veya Gerber dosyalarını içe aktarmayı seçebilirsiniz. Bu sayede CAM350 elektriksel özelliklerin tasarım amacına uygun olup olmadığını doğrulayabilir. Gerber çıktısında elektriksel olmayan öğelerin yanlışlıkla dahil edilmesi veya bir katmanında voltajların manuel olarak ayrılmasıyla ilgili sorunlar gibi çeviride hatalar meydana gelebilir. CAM350, herhangi bir eşitsizliği tespit ederek doğruluğu sağlamak için orijinal tasarım dosyalarını Gerber ile grafiksel olarak eşleştirecektir.

CAM350 ayrıca Gerber katmanlarının CAD sisteminizdeki tasarım kurallarıyla ve üreticinizin yetenekleriyle eşleştiğini doğrulamak için Tasarım Kuralı Kontrolleri (DRC) sunar. CAM350'nin Üretim için Tasarım (DFF) araçları, kartın yalnızca üretim yetenekleriyle eşleşmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda verimleri etkileyebilecek, teslimatların kaçırılmasına ve ürünün piyasaya sürülmesinin gecikmesine neden olabilecek tasarım kusurlarını araştırır.

CAM350'nin Üretim için Tasarım (DFF) Analizi, üretim kurallarını PCB tasarım alanına çeker ve bunları PCB tasarımcısı tarafından anlaşılacak şekilde sunar. DFF Analizi, üretim sürecine girerken sorunlara neden olabilecek hataları bulmak için PCB veritabanını doğrular.

 • Gerçek WYSIWYG temsili için tasarım verilerinizi doğrudan içe aktarın

 • Gecikmeye neden olabilecek üretim kusurlarını analiz edin, belirleyin ve düzeltin

 • Aşındırma, lehim maskesi, termal ve aralık ihlallerini kontrol edin

 • Tasarım bütünlüğünü ve amacını doğrulayın ve koruyun

 • Öğrenmesi, kullanması ve uygulaması kolay bir yazılım tercih edin

Solution Capabilities

opcenter-overview2-shero-2560x1440.jpg

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin

Konu/Ürün

CAM350, tasarım dosyalarını üretim için hazırlayıp  optimize ederek PCB CAM mühendislik departmanını otomatikleştirir. Tasarımları üretim yoluyla hızlı bir şekilde elde etmek çok karmaşık bir süreçtir ve her işlemin etkin bir şekilde yönetilmesi, yüksek hacimli üretime geçmenin anahtarıdır. Her operasyon için bir çözüm sunan CAM350, analiz, test, frezeleme ve delme yoluyla nihai çıplak kart üretimine kadar veri girişi ve hazırlığını yönetir.

İmalat sırasındaki herhangi bir komplikasyon, işi zaman alıcı ve yorucu hale getirerek karlılığı azaltacaktır. CAM350, bu aksiliklere karşı koruma sağlar.

CAM350'yi kullanırken, CAM mühendisi tasarım verilerini doğru bir şekilde hazırlayacak, optimize edecek ve işleyecektir. CAM350, üretim ihlallerini tespit etmek için verilerin derinlemesine bir analizini yapacak, optimize edilmiş freze ve drill dosyaları oluşturacak, test verilerini hazırlayacak, panelleştirme stratejileri üretecek ve bunların tümü otomatikleştirilmiş, oldukça etkili bir süreçle sonuçlanacaktır.
 ​

 • Tasarımdaki üretilebilirlik kusurlarını arayın ve onarın

 • NC dosyalarını hızlı ve doğru bir şekilde oluşturun

 • Drill ve freze makinesi performansını optimize edin

 • Panelleştirme işlemini uygun hale getirin

 • Test ekipmanını çalıştırmak için gerekli verileri çıkarın

 • Test makinesi performansını ve test süresini optimize edin

 • Çarpışmaları, kesintileri ve beklenmedik koşulları belirleyin

Üretkenliği artırırken, geri dönüş süresini azaltıp en yüksek kalitede kart çıktısı sağlarken her işlemi etkin bir şekilde yönetme becerisiyle CAM350, ihtiyacınız olan tek çözümdür. Yeni hız, doğruluk ve mükemmellik seviyelerine ilk seferde, en önemli olduğu anda ulaşabilirsiniz.

bottom of page